Home Ze světa Ducati Vrátí se zpět sport-turismo? Ducati ST1200

Vrátí se zpět sport-turismo? Ducati ST1200

-28.listopadu 2010- (převzato z motocykl-online.cz)  Vytlačí model Multistrada nadobro řadu ST?

ducati-st1200-1

 

-28.listopadu 2010- Vytlačí model Multistrada nadobro řadu ST? Možná nám dá odpověď následující článek zs serveru motocykl-online.cz

Ducati nemá v nabídce žádný sportovně cestovní motocykl, neboť Ducati ST3 se již nevyrábí a proto bude brzy potřeba navázat na tuto tradici „estéček“, kterou započaly již modely Ducati ST2 a ST4. Velkým milníkem v historii značky Ducati měl být model Multistrada 1200, který byť je opravdu výjimečným motocyklem, docela překypuje způsoby velkého funbiku a neustálé wheelies, které nejsou pro silný dvouválec Testastretta žádným problémem, asi nebudou pro pravé silniční cestovatele tou nejlepší zábavou.

Italský designér Luca Bar, který je mimo jiné zodpovědný za zajímavou skicu Hondy VT 750S v provedení scrambler, vidí v Multistradě potenciál a základ pro nový silniční sportourer od Ducati. Nakolik je jeho vize povedená a uskutečnitelná, můžete posoudit sami z těchto tří obrázků. Chci motocykl od Ducati a chci kapotáž, nemám ale zájem o superbike a stroje kategorie cestovní enduro jsou mi nesympatické – a právě tohle je věta, která nás dovede k faktu, že Ducati podobný motocykl v nabídce prostě chybí.

zdroj

       ducati-st1200-2            ducati-st1200-3